İngilizce Hazırlık Destek Birimleri

Yazı Atölyesi/Writing Center

‘Writing Center’ isimli ‘Yazı Atölyesi’, Hazırlık öğrencilerinin akademik yazma becerilerini geliştirebilmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. ‘Writing Center’ öğretim elemanları, öğrenciler ile yapılan birebir görüşmelerde öğrencilerin yazma konusundaki eksikliklerini belirler, akademik yazma becerilerini geliştirebilmeleri için nasıl çalışmaları gerektiği konusunda yönlendirmede bulunurlar.

Öğrenciler merkezden, randevu alarak faydalanabilirler. Ayrıca, inceletmek ve geribildirim almak üzere ‘Writing Center’ randevularına ders yükümlülükleri dışında yazdıkları kompozisyonlarını getirebilirler. Sınıf öğretim elemanlarınca haftalık ödev ya da portfolyo kapsamında verilen yazma ödevleri için geribildirim, yine ilgili sınıf öğretim elemanlarınca verilir. Öğrenciler ilk randevularına, o haftalarda ders programı kapsamında yazdıkları konulara benzer bir konu hakkında yazdıkları bir kompozisyon ya da paragrafı getirebilirler. Sonraki haftalarda ise, gerek sınıf öğretim elemanları, gerekse ‘Writing Center’ öğretim elemanları kendilerine ne gibi konular hakkında yazabilecekleri yönünde yardımcı olacaklardır.

 

Bilgisayar Destekli Dil Laboratuvarı

Kuzey Kampüs ve Sarıtepe Kampüsü YADYOK Binaları’nda bulunan laboratuvarlarda öğrenciler, sınıflarda yapılan eğitime ek olarak multimedya olanaklarından yararlanabilirler. Öğrenci kimliklerini göstererek internet sitelerinde araştırma yapabilir ve e-postalarını okuyabilirler.

 

İngilizce Akademik Destek

Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsü’nde eğitim gören Hazırlık sınıfı öğrencilerinin İngilizce öğrenme ve ders çalışmalarına yardımcı olmak için çevrimiçi ya da birebir yazışma ve görüşme ile destek sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Hazırlık Beklemeli (Remedial) Durumda Olan Öğrenciler İçin Yapılan Çalışmalar

Beklemeli öğrencilere İngilizce Yeterlik Sınavı’na hazırlanırken kullanabilecekleri, Hazırlık Okulu’ndaki derslerinde kullandıkları malzemelere eşdeğer ders malzemeleri, metinler ve alıştırmalar içeren paketler verilmektedir.

Beklemeli öğrenciler için İngilizce dinleme ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik destek dersler yapılmaktadır.

Beklemeli öğrenciler, Writing Center biriminden hizmet almaktadırlar. Ayrıca asistan öğrencilerle birebir çalışma imkânı da sağlanmaktadır.

 

Yarı Zamanlı Çalışan Öğrencilerle Yapılan Çalışmalar

Hazırlık öğrencileri, desteğe ihtiyaç duydukları akademik konularda İngiliz Dili Eğitimi programında öğrenimleri devam eden öğrenci asistanlardan yardım alabilirler. http://yadyokassistant.yolasite.com/ adresinden asistanların online randevu sistemine ve YouTube, Facebook, Twitter ve Blogspot sayfalarına erişmek mümkündür.

Hazırlık öğrencilerine sunulan İngilizce destek programları için ayrıntılı bilgi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’nden edinilebilir.

 

İletişim

Tel: 0 (212) 359 45 00
Ofis: Kuzey Kampüs, YADYOK Binası
Web: www.yadyok.boun.edu.tr
E-posta: hazirlik@boun.edu.tr