Yarıyıl Kaydı

Üniversiteye ilk kayıttan sonra öğrencilerin, eğitime devam edebilmek ve öğrencilik haklarından faydalanabilmek için, her akademik yarıyılda ders kayıtlarını online kayıt sistemi ÖBİKAS’ı (registration.boun.edu.tr) kullanarak yapmaları gerekmektedir.

Yarıyıl kayıtları akademik takvimde ilan edilen tarihler arasında yapılmaktadır. Yarıyıl kaydı akademik danışman onayı ile kesinleşir. Yarıyıl kayıt dönemlerinde öğrenci ve akademik danışmanın iletişim halinde bulunması önemle tavsiye edilir.

Yabancı Diller Yüksekokulu (YADYOK) dil hazırlık sınıfına kabul edilenlerin ÖBİKAS üzerinden kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Üniversiteye kayıt işlemleri tamamlanan YADYOK dil hazırlık sınıfı öğrencilerinin akademik kayıt onayı Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü tarafından verilir.

Mali yükümlülüğü olan öğrencilerin yarıyıl kaydı yapmak için kayıt sistemine erişimleri mali yükümlülüklerin tamamlanmasından sonra mümkün olacaktır. Mali yükümlülükler hakkında ayrıntılı bilgiye Harçlar ve Ücretler bağlantısından ulaşabilirsiniz.